MARTAŞ YEMEK

  • Tarihçe
  • Kalite Politikamız
  • Misyon & Vizyon

Tarihçe

1996 yılında temelleri atılan ve faaliyete geçen Martaş Yemek Sanayi bir “Diniz Holding” kuruluşudur. Üretime başladığı ilk yıllarda kendi bünyesine yemek hizmeti sağlayan Martaş Yemek, daha sonra kapasitesini genişletmiş ve diğer firmaların da yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla üretimine hız kazandırmıştır. Martaş Yemek Sanayii TSE ve ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahip bir firma olup, hijyenik, sağlıklı ve kaliteli yemek anlayışını benimsemiştir. Bu amaçla, personelin bilinçlenmesine yönelik çalışmalarıyla (iş yeri kuralları, kılık, kıyafet, temizlik ve kontrolü), gıda mühendisleri ve gıda teknikerleri kontrolünde hijyene, kaliteye ve gıda güvenliğine verilen önem en üst düzeyde tutulmaktadır. Bunun yanı sıra iş yeri personeline yönelik sağlık durum taraması, iş yeri hekimince periyodik olarak yapılmakta, üretim sahası İSG uzmanı tarafından kontrol edilmektedir.

Diniz Holding ile ilgili detaylı bilgi için site linki; dinizholding.com

Kalite Politikamız

- İnsana ve çevreye saygılı olmak,
- Kaliteli hammadde kullanarak kaliteli ürün üretileceğinin bilincinde olmak ve gerekli teknoloji ile desteklenerek bu sürecin zenginleştirilmesini sağlamak,
- Önce insan faktörü göz önünde tutularak gerekli eğitimlerin verilmesini ve bu sayede kaliteli ve hijyen şartlarına uygun HACCP gerekliliklerini yerine getirerek üretimin sürekliliğini sağlanmak,
- Konuyla ilgili yasal gereklilikler ve düzenlemelere harfiyen uymak,
- Müşteri odaklı olmak ve sürekli iyileşmeyi sağlanmak,
- Dengesiz ve kalitesiz beslenme gibi tüketici sağlığını olumsuz etkileyecek kavramların ortadan kaldırılması için süregelen çalışmaları geliştirerek sürekliliğini sağlamak, İlkelerini kapsamaktadır.

Martaş Yemek ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. olarak, amacımız, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak, kalite standartlarımızı hedeflediğimiz düzeye çıkararak şirketimizin pazar payını ve rekabet gücünü arttırmaktır. Bu amaca ulaşmak için, çalışanlarımızın memnuniyetini arttırmayı politikamızın bir parçası olarak benimsemekteyiz. Kalite güvence sisteminin kusursuz bir şekilde yürütülmesi ve geliştirilmesi tüm Martaş Yemek Sanayi çalışanlarının sorumluluğu olarak görmekteyiz. Martaş Yemek ve Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bu sistemi destekliyoruz. Bu sistemin ancak ve ancak hep birlikte çalıştığımız ve destek verdiğimiz sürece başarıya ulaşacağı bilinciyle çalışmaktayız.

Misyon & Vizyon

Misyonumuz;
- Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı,
- Eğitimli personellerimizle örnek bir üretim süreci gerçekleştirmeyi,
- Dengeli beslenmeye dayalı sağlıklı öğünler sunmayı,
- Sürekli iyileştirme ilkesiyle çalışmayı,
- İlgili teknolojik gelişmeleri takipte kalmayı ve uygulamayı,
- Ancak kaliteli hammadde kullanılarak kaliteli ürün üretilebilir ilkesiyle hareket etmeyi
- Martaş Yemek Sanayi olarak görev biliriz.

Vizyonumuz;
- Hammadde tedariğinden başlayarak sofralarınıza uzanan bu süreçte sürekli iyileştirme gayreti içinde bulunan,
- Müşteri odaklı çalışan,
- Eğitimli personelleriyle hijyenik ve güvenli bir üretim ortamı sağlayan,
- Teknolojik gelişmeleri takip eden,
- Dengeli ve sağlıklı beslenmeyi ilke alan,
- Hizmet kalitesi ile sektöründe yol gösterici olan bir firma olmaktır.